Adres :
Fethiye / MUĞLA
Email :
info@demirpeyzaj.com
Telefon :
0(532) 273 86 92

Çim Zoysia

MUCİZE ÇİM ZOYSİA

Akdeniz ikliminde harikalar yaratan Mucize Çim Zoysia, her türlü toprak yapısını kabul etmesiyle çok dayanıklı, bakımı kolay ve gölge alanlara dayanıklı bir çim türü.

Küresel iklim değişikliği nedeniyle ısınan Dünyamızda, kuraklığa dayanıklı Zoysia çimi ile Türkiye’nin bütün bölgelerinde çim yetiştirmek kolaylaştı. ‘Mucize Çim’ olarak adlandırılan Zoysia çimi ile çim alanlarda istenilen sonuçlar kolaylıkla elde edilebiliyor. 

Özellikle sıcak yaz aylarında, çim yetiştirmenin zorlukları bütün uygulamacılar ve kullanıcılarca malum. Zorlukları aşmak için yıllarca ‘Akdeniz Karışımı’ (Bermuda grass, LoliumPerenne, Festucassp.) kullanıldı. Yine de istenilen çim görüntüsü elde edilemedi. Mucize Çim Zoysia ise iklimi, yazları sıcak olan bölgelere uygun yapısıyla ve her türlü toprak yapısını kabul etmesiyle çok dayanıklı, bakımı kolay ve gölge alanlara dayanıklı bir çim türüdür. Koyu yeşil renkli Zoysia, yabani ot ile kaplı alanlarda bile gelişimini sürdürürken diğer otsu bitkilerin yaşamasına izin vermemektedir.